Megemlékezés a nemzeti ünnep alkalmából

2024. március 15., péntek

14:00

RMDSZ Temes megyei szervezete


Organizer

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség Temes Megyei Szervezete Magyarország temesvári tiszteletbeli konzulátusával, a Várbástya Egyesülettel, civil és művelődési szervezetekkel, illetve történelmi egyházainkkal együttműködve tisztelettel meghívja Önt, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 176. évfordulójának megünneplésére szervezett temesvári rendezvényekre.

Felkérik mindazokat, akik a szabadfalui (Freidorf) Petőfi-emlékműnél koszorúzni szeretnének, jelezzék szándékukat az RMDSZ-irodában Sipos Ilona ügyvezetőnél a 0256-493-338-as telefonszámon vagy az rmdsz.tm@gmail.com e-mail-címen legkésőbb március 14-én 14 óráig.

Március 15., péntek:

14.00 óra – a Győrödi (Ghiroda) emlékműnél a Temesvári Nyugdíjasok Klubja, a győrödi RMDSZ és a Bartók Béla Elméleti Líceum diákjai közös megemlékezése;

15.00 óra – az Eftimie Murgu-szobor megkoszorúzása (a Megyei Önkormányzat épülete melletti téren);

15.30 óra – a Szent György téren található Klapka György-emléktábla megkoszorúzása;

17.00 óra – koszorúzás az RMDSZ megyei szervezetének rendezésében a szabadfalui (Freidorf) Petőfi-emlékműnél.

Március 16., szombat:

15.00 óra – a Sági úti temetőben a Geml József Társaskör és a temesvári RMDSZ-szervezet közös megemlékezése a honvédek sírjánál;

15.00 óra –a Csiky Gergely Állami Magyar Színházban a Háromszék Táncegyüttes Élni fogunk szabadon című előadása;

19.00 óra – a Csiky Gergely Állami Magyar Színházban a Háromszék Táncegyüttes Élni fogunk szabadon című előadása.

Élni fogunk szabadon – ünnepi előadások március 16-án

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség Temes Megyei Szervezete, a Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Magyarország temesvári tiszteletbeli konzulátusa és a Várbástya Egyesület által szervezett ünnepi előadásokra március 16-án (szombaton) 15.00, illetve 19.00 órai kezdettel kerül sor.

A sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes Élni fogunk szabadon előadásával tiszteleg Petőfi Sándor személye és munkássága előtt. A produkció Petőfi Sándor erdélyi kötődésére épül, az alföldi tájon született költőnek a Székelyföld népeivel való kapcsolatát mutatja be, az 1848–1949-es évek hangulatának változatait, az aktuális események nyomán támadó lelkesedést, együttérzést. Petőfi a köztársasági elveit mindenhol hirdette, a forradalom tüzét állhatatosan szította. Nemzeti szellemű költeményei a magyar hazafias líra kitűnő darabjai, amelyek azt üzenik, hogy nem elég a hazát tétlenül szeretni, hanem a szabadság kivívásával újjá is kell azt teremteni.

A Háromszék Táncegyüttes előadására a meghívók korlátozott számban az RMDSZ-irodában (Magyar Ház) igényelhetők, bővebb tájékoztatást a 0256-493-338-as telefonszámon adnak a szervezők.

 

Megosztás