Retro ’89 – a temesvári forradalom diákszemmel – projektünk honlapja: https://retro89.temesvaros.ro/
Kérdezz-felelek a projektről
Milyen jellegű program valósult meg a projekt keretében?
A project keretében egy tanórán kívüli, élmény- és alkotásközpontú, komplex tehetséggondozó program valósult meg, melynek eredménye egy kiállítással egybekötött konferencia, amelynek aktualitását a 89-es Temesvári forradalom 35 éves évfordulója adta.
Kiknek szólt a program?
A program megvalósításába bevont fiatalok Temesváron élő vagy tanuló fiatalok, tehetségígéretek. A tehetséggondozó program a 14 társadalomtudományok, az irodalom, a média és a képzőművészetek iránt érdeklődő diákot vont be.
Melyek voltak a projekt céljai?
A projekt fő célja a tehetségondozás irodalom, társadalomtudományok, képzőművészet és média területén, a nyelvi, vizuális, intra- és interperszonális tehetségterület fejlesztése. Ugyanakkor a projekt keretében megvalósult munkák oktatási célt is szolgántak, hiszen a diákok munkái korosztályuk számára változatos formában szolgálnak információkat a temesvári forradalomról.
Milyen tevékenységeket valósítottunk meg?
A program interdiszciplináris jellegű volt, a diákok az első részben megismerkedtek a különböző témákkal, technikákkal majd a második részben a diákok általuk kiválasztott technikával egy alkotást készítettek egy-egy mentor segítségével. Minden tehetségterületnek / tudományterületnek saját mentora van, akik a kiscsoportokkal vagy egyénekkel foglalkoztak. A program során sor került a kezdeti csoportalakításra, elkészültek a diákok tehetségtérképei, egyéni fejlesztési célokat fogalmaztak meg a diákok. A fő program tevékenységei mellett kiegészítő programok is megvalósultak: több Élő könyvtár típusú találkozóra került sor, meglátogattuk a forradalom kitörésének helyszíneit, a szülők számára szemléletformáló előadást szerveztünk.
Kik voltak a tehetséggondozó projekt kedvezményezettjei?
Balázs Fülöp Vivien (10.TT), Csóka Emese (8.B), Czimer Levente (8.B), Farkas-Erdély Kinga (11.MI), Floca Ádám (8.A), Iván Erika (9.TT), Kótai Vanessa (10.TT), Mátéfi Judith (8.B), Murasan Maia (9.BK), Oláh Anna (11.BK), Pataki Tímea (9.MI), Szendrey Beatrix (9.BK), Szentmiklósi Anna (11.BK), Vass Réka Zita (10.TT).
Kik voltak a mentorok?
Erdei Ildikó (társadalomtudományok), Fodor Enikő (történelem, helytörténet), Keresztes Péter (média), Nüszl Erzsébet (képzőművészet), Orosz Sándor (fotó).
Ki a projekt megvalósítója?
A projekt megvalósítója az Integratio Alapítvány, partnere a Bartók Béla Elméleti Líceum.
Milyen támogatásból valósult meg a projekt?
A projekt a Nemzeti Tehetség Program részeként valósul meg, pályázati azonosító: NTP-KNI-18-0142.